Asset Publisher Asset Publisher

Back

Choinki dla honorowych dawców krwi

Choinki dla honorowych dawców krwi

Nadleśnictwo Gołąbki przekaże dla Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. dr Andrzeja Hoffmana w Żninie 50 szt. choinek świerkowych. Za pośrednictwem działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża do domów zasłużonych krwiodawców naszego regionu trafią drzewka prosto z lasu. W dowód wdzięczności za piękną ofiarę na rzecz potrzebujących, ale i z potrzeby serca leśników, pośród których nie brakuje dawców krwi.

Warto przypomnieć, że Klub HDK PCK w Żninie funkcjonuje od 1970 roku i za niedługo obchodzić będzie 50-lecie swej działalności. Jest to pierwszy na Pałukach klub honorowych dawców, aktualnie zrzesza kilkaset osób, którzy co roku oddają ok. 300 litrów krwi. Kolejni ofiarodawcy będą mogli zaopatrzyć się w zieloną choinkę podczas akcji krwiodawstwa organizowanej przez lokalny PCK w dniu 6 grudnia br na Żnińskim Rynku.

Jesteśmy pewni, że krwiodawcy również cenią sobie drzewko naturalne, pachnące lasem, z nutą żywicy. Leśnikom bliskie jest takie podejście, gdyż sztuczna choinka wymaga produkcji tworzyw połączonej z emisją szkodliwych gazów. Nadleśnictwo Gołąbki oferuje świerka pospolitego, który w handlu ma swoje odpowiedniki w rodzaju świerk kłujący, syberyjski, srebrny.

Leśnicy z Gołąbek proponują tradycyjnie drzewko pochodzenia rodzimego, które znamy ze spacerów w lesie. Już od 16 grudnia br uruchamiamy sprzedaż w kilku punktach, w tym przy siedzibie Nadleśnictwa w Gołąbkach oraz w leśniczówce Niedźwiedzi Kierz i Łysinin. Oczywiście są to drzewka cięte, które przy odpowiednich warunkach mają szansę przetrwać kilka tygodni nim opadną igły.

Na zbliżające się święta leśnicy z Gołąbek życzą wszystkim krwiodawcom dużo zdrowia, rodzinnej atmosfery, aby czas Bożego Narodzenia był źródłem radości i uśmiechu każdego dnia. Bogatego Mikołaja pod naszym drzewkiem!

JP