Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Odwołanie zakazu - komunikat ...

Odwołanie zakazu - komunikat ...

Z dniem 1 lipca 2019 roku zakaz wstępu do lasu w Nadleśnictwie Gołąbki zostaje odwołany.

Nadleśnictwo Gołąbki z dniem 1 lipca 2019 roku odwołuje zakaz wstępu do lasu ogłoszony dnia 14.08.2017 roku. Do końca czerwca br obowiązywał jeszcze zakaz w związku z pracami nad likwidacją skutków nawałnicy na terenie Leśnictwa Mięcierzyn, Brudzyń i Długi Bród. Z początkiem lipca br dostępne są już wszystkie leśnictwa.

Jednocześnie informujemy, że do końca I półrocza 2019 roku w wyniku porządkowania zniszczonego lasu pozyskano ok. 285 tys. m3 drewna. Do tej pory uprzątnięto ok. 485 ha powierzchni i posadzono 363 ha młodego lasu. Leśnicy postarali się o różnorodność gatunkową i strukturę leśnych upraw odporniejszą na podobne zagrożenia. Na młodych uprawach rosną już młode dęby, buki, klony, lipy, graby, sosny, modrzewie i świerki. Zgodnie z naszą dewizą - lasów przybywa, kolejne pozycje odnowione zostaną jesienią 2019 i wiosną 2020 roku.

Zapraszamy do odwiedzania naszych lasów, gdzie będzie można obserwować efekty pracy leśników wspieranych przez miejscową społeczność. W wyniku nawałnicy wiele miejsc zmieniło krajobrazy związany z ubytkiem dojrzałych drzewostanów. Mamy nadzieję, że wspólny wysiłek w celu przywrócenia wszystkich funkcji lasu spełnia oczekiwania mieszkańców regionu.

Robert Sokołowski

Nadleśniczy Nadleśnictwa Gołąbki

Materiały do pobrania